Duminica a III-a din Post la Hadâmbu

Pelerinii din mai multe zone ale ţării au venit duminică, 11 martie 2018, la Mănăstirea Hadâmbu din judeţul Iaşi. În paraclisul cu hramurile „Sfântul Ierarh Nicolae” şi „Sfântul Cuvios Nicodim de la Tismana”, aflat la demisolul Catedralei „Acoperământul Maicii Domnului”, s-a oficiat Sfânta Liturghie. Slujba a fost oficiată de către arhimandritul Nicodim Gheorghiţă, stareţul aşezării monahale, ocrotită de Preasfânta Născătoare de Dumnezeu. Numeroşi credincioşi care s-au pregătit prin Taina Sfintei Spovedanii au primit Trupul şi Sângele Mântuitorului Hristos. Oamenii au vizitat incinta aşezării monahale şi au primit o masă caldă.

 

 

Publicat
Din categoria Noutăţi

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *