Pelerinaj cu icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Hadâmbu în Ardeal

La Mănăstirea „Schimbarea la Faţă” – Cheile Turzii din judeţul Cluj va fi adusă astăzi, 4 august 2018, ora 16:00, Sfânta Icoană Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu. Pelerinajul este prilejuit de hramul Mănăstirii „Schimbarea la Faţă” – Cheile Turzii şi este organizat cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, şi a Înaltpreasfinţitului Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, prin dragostea arhimandritului Nicodim Gheorghiţă, stareţul Mănăstirii Hadâmbu. Delegaţia care însoţeşte icoana Maicii Domnului este condusă de către protosinghelul Iorest Goraş, secretarul Mănăstirii Hadâmbu. Luni, 6 august, de sărbătoarea Schimbării la Faţă, Sfânta Liturghie va fi oficiată de IPS Părinte Mitropolit Andrei. (C. Ciofu)

Publicat
Din categoria Noutati

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *