Hrană şi daruri pentru beneficiarii Centrului de Plasament Sculeni

La Centrul de Plasament pentru Persoane Vârstnice şi Adulte Sculeni, Republica Moldova, a avut loc joi, 27 iunie 2019, o acţiune filantropică. Cei aproape 20 de beneficiari ai centrului au primit pe parcursul zilei trei mese: mic dejun, prânz şi cină din partea Mănăstirii Hadâmbu din judeţul Iaşi. Hrana pentru oamenii din aşezământ, alături de pachetele cu dulciuri, suc şi fructe, au fost oferite de către arhimandritul Nicodim Gheorghiţă, stareţul Mănăstirii Hadâmbu. Proiectul filantropic s-a bucurat de sprijinul preotului Nicolae Tverdostup de la Parohia Romanovca, care a întreprins demersurile necesare derulării acţiunii. Oamenii din centru au primit cu mare bucurie atât cele trei mese oferite, cât şi pachetele cu daruri aduse cu acest prilej. (Constantin Ciofu)

Publicat
Din categoria Noutati

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *