O nouă etapă pentru casa celor zece copii ai familiei Ciobanu din Ion Neculce – turnarea fundaţiei

În după-amiaza zilei de 12 august 2019, la casa familiei Ciobanu din satul Ion Neculce, judeţul Iaşi, a fost turnată fundaţia, după ce s-au montat etrierii de către firma de construcţii. La această etapă deosebit de imporantă a fost prezent şi arhimandritul Nicodim Gheorghiţă, stareţul Mănăstirii Hadâmbu, cel ce a iniţiat acest proiect cu sprijinul primarului comunei Ion Neculce, Gheorghe Văleanu. Costurile pentru această lucrare au fost suportate de către Mănăstirea Hadâmbu din jertfa pe care au lăsat-o pelerinii din ţară şi din străinătate. Dacă Bunul Dumnezeu va rândui oameni cu suflet mare şi inimi deschise pentru a face binele, casa va fi terminată în scurt timp, iar familia Ciobanu, formată din 12 membri, se va bucura de un cămin în care să se bucure de toate facilităţile. Colecta continuă la Mănăstirea Hadâmbu, iar donatorii vor primi plata cerească de la Preabunul Dumnezeu şi de la Preamilostiva Maică a lui Hristos. (Constantin Ciofu)

Donaţiile în lei se pot face în contul RO75RZBR0000060000279276 deschis la Raiffeisen Bank pe numele Mănăstirea Hadâmbu.

 

Publicat
Din categoria Noutati

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *