Taina Sfântului Maslu cu Arhiereu la Mănăstirea Hadâmbu

La Mănăstirea Hadâmbu va fi săvârșită duminică, 24 noiembrie 2019, de la ora 16:00, Taina Sfântului Maslu de către Preasfinţitul Părinte Calinic Botoșăneanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Iaşilor, împreună cu un sobor de preoți și de diaconi. La această slujbă sunt aşteptaţi să participe pelerini din toată ţara. În cadrul slujbei vor fi rostite mai multe rugăciuni pentru sănătate și de dezlegare. „Aşteptăm cu bucurie venirea Preasfinţitului Părinte Calinic Botoşăneanul, dar şi a pelerinilor care au evlavie la icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului. Împreună ne vom ruga pentru sănătatea celor prezenţi dar şi a celor pe care îi avem în inimile noastre”, s-a exprimat arhimandritul Nicodim Gheorghiţă, stareţul Mănăstirii Hadâmbu.

About the Author

Hadambu
Author with 158 posts
More about Hadambu

Related Articles

Leave a Comment