Apel şi recunoştinţă faţă de binefăcătorii casei din satul Ion Neculce

La finalul Sfintei Liturghii oficiată duminică, 24 noiembrie 2019, la Mănăstirea Hadâmbu, s-a făcut o colectă pentru casa celor zece copii din satul Ion Neculce, judeţul Iaşi. Aceasta a fost ridicată de Mănăstirea Hadâmbu la iniţiativa arhimandritului Nicodim Gheorghiţă, stareţul aşezării monahale din Dealul Mare. În perioada următoare, locuinţa va fi dotată cu mobilierul şi aparatura electrocasnică necesară. Colecta continuă şi în perioada următoare, slujba de sfinţire urmând să aibă loc pe data de 7 decembrie 2019, de la ora 11:00.

Mănăstirea Hadâmbu mulţumeşte tuturor donatorilor care au contribuit după a lor putere pentru ridicarea casei celor zece copii şi îi pomeneşte în cadrul sfintelor slujbe oficiate zi de zi. (Constantin Ciofu)

About the Author

Hadambu
Author with 141 posts
More about Hadambu

Related Articles

Leave a Comment