Sărbătoarea Înălţării Domnului la Mănăstirea Hadâmbu

La Praznicul Înălţării Domnului, joi, 28 mai 2020, în Altarul de vară „Izvorul Tămăduirii” al Mănăstirii Hadâmbu, a fost oficiată Sfânta Liturghie de către arhimandritul Nicodim Gheorghiţă, stareţul aşezării monahale, alături de un sobor de preoţi. Numeroşi credincioşi veniţi din diferite locuri s-au rugat împreună cu soborul slujitorilor şi cu monahii mănăstirii, chiar dacă vremea a fost rece şi ploioasă. Părintele stareţ Nicodim a ţinut un cuvânt de folos duhohvnicesc în care a apreciat jertfa pelerinilor şi credinţa acestora, dar mai ales evlavia pe care o au către icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu. (Constantin Ciofu)

Publicat
Din categoria Noutati

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *