„Maica Domnului, am trei copii, nu mă lăsa!”

Minunile pe care Preasfânta Născătoare de Dumnezeu le săvârşeşte prin icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu, continuă să cutremure inimile celor ce se roagă cu credinţă pentru cele de folos. O mamă a trei copii, stabilită în regiunea Toscana – Italia, pe nume Mariana, a venit în Biserica „Sfânta Muceniţă Pelaghia” pentru a mărturisi preotului paroh Matei Tulan cum a ajutat-o Fecioara Maria: „Părinte, vă aduceţi aminte că în urmă cu ceva timp eram foarte amărâtă şi supărată. Mi-aţi spus să îngenunchiez în faţa icoanei Maicii Domnului de la Mănăstirea Hadâmbu. Am început să plâng şi să spun cu ale mele cuvinte: «Maica Domnului, am trei copii, nu mă lăsa!». I-am cerut un loc de muncă pe care mi l-a rânduit chiar a doua zi după ce m-am rugat Maicii Domnului. Acest loc de muncă este unul stabil, fiind vorba de un post într-un centru de ocrotire socială pentru bătrâni. Bucura-te, Marie, Preacurată Împarateasă, care prin icoana ta cea făcătoare de minuni de la Mănăstirea Hadâmbu ne izvorăşti tămăduiri!”. (Constantin Ciofu)

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *